تبلیغات
آموزش از راه دور مهرگان بشرویه
آموزش از راه دور مهرگان بشرویه
آموزش آسان ، همیشه ، همه جا با مدرسه راه دور مهرگان 
قالب وبلاگ
نویسندگان
تعداد بازدید :
تعداد بازدید این مطلب : بازدید

محمد شریفی مقدم دبیر کل سازمان نظام پرستاری کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با بیان اینکه دوره پرستار پرکتیشنر برای برای نخستین بار در کشور ایجاد می شود، گفت: این دوره از سال ۱۹۶۵ در اروپا و آمریکا ایجاد شد.وی با بیان اینکه مهم ترین دلیل ایجاد دوره پرکتیشنر نیازهای داخلی و مردم است، اظهار داشت: ایجاد این دوره باعث کاهش بستری مجدد بیماران، میزان پذیرش بیماران اورژانسی، هزینه های آموزشی و ارتقای رضایت بیماران و دریافت کنندگان خدمات و رضایت پرستاران شده است.
 
شریفی مقدم با اعلام اینکه مدت زمان این دوره ۶ ماه الی ۲ سال است، تصریح کرد: پرستاران پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد در راستای حیطه تخصصی خود و پس از گذراندن واحد و دوره تکمیلی به عنوان پرستار متخصص در حیطه مربوطه فعالیت می کنند.
 
وی با بیان اینکه برای گذراندن این دوره پرستاران باید دارای شاخص های شخصیتی و مهارتی باشد، تاکید کرد: پرستاران باید از قدرت تحلیل، مهارت تصمیم گیری، داشتن شأن مدیریتی، آشنا به امور  مدیریتی، مهارت تشخیص بالا و ارتباطی و گزینه گری و اعتماد به نفس بالابرخوردار باشند.  
 
دبیر کل سازمان نظام پرستاری کشور با بیان اینکه پیرو نشست سازمان با دبیر کمیته اجرایی شرح وظیفه پرستاری در تمام گروه ها هر ۵ سال یکبار بازنگری می شود، عنوان کرد: در این نشست تهیه پیش نویسی شرح وظایف عملکردی پرستاران به سازمان تحویل داده شده و جلساتی با حضور صاحب نظران پرستاری، صاحبان فرآیند، اعضای هییت علمی، مدیران پرستاری، دبیران پرستاری هوشبری و پرستاران بالینی برگزارشد.
 
به گفته وی؛ معاونت آموزشی سازمان در حوزه بخش پرستار پرکتیشنر مطالعه انجام داده، در حقیقت پیش نویس ریشه عملکرد و وظایف ۲۲ رشته تخصصی تهیه و پس از تایید وزارت بهداشت به صورت عملی انجام می شود. 
 
شریفی مقدم با اشاره به اینکه شغل پرستاری نیز همانند پزشکی تخصصی می شود، تصریح کرد: پرستاران نیز در زمینه های خانواده، کودکان، بالینی، مراقبت بیمار در خانه، مراقبت از سالمندان، بهداشت و درمان و در کل ۲۲ رشته به صورت تخصصی به مردم خدمات ارایه می دهند. 
 
وی با بیان اینکه هرکدام از تخصص ها را به یک بخش می دهند، افزود: علم پرستاری از مهمترین نیازهای کشور است که باید همانند علم دنیا پیشرفت کند.
 
دبیر کل خانه پرستاری در پایان بیان کرد: امیدوارم وزارت بهداشت برگزاری دوره پرکتیشنر را جهت ارایه خدمات پرستاری به صورت تخصصی به مردم، تایید کند.
منبع:خبرنگاران جوان

برچسب‌ها: پرستاری تخصصیتخصص پرستاری 


[ سه شنبه 7 دی 1395 ] [ 02:34 ب.ظ ] [ admin admin ]
تعداد بازدید این مطلب : بازدید تعداد بازدید :
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آموزشی فرهنگی تاریخی اجتماعی،ورزشی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

فال حافظ

استخدام


روزنامه مترجم تبلیغات عنوان تبلیغات شما
محل قرار گیری تبلیغات شما
محل قرار گیری تبلیغات شما
محل قرار گیری تبلیغات شما
تبلیغات بازی انلاین

  • paper | خرید لینک | ترفند سرگرمی