تبلیغات
آموزش از راه دور مهرگان بشرویه
آموزش از راه دور مهرگان بشرویه
آموزش آسان ، همیشه ، همه جا با مدرسه راه دور مهرگان 
قالب وبلاگ
نویسندگان
تعداد بازدید :
تعداد بازدید این مطلب : بازدید
حمایت تحصیلی 360 هزار دانش آموز افغانستانی 

تهران - ایرنا - معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش گفت: بر اساس دستور مقام معظم رهبری و حمایت ریاست جمهوری، ضمن ثبت نام کودکان لازم التعلیم در دبستان های ایران، میزبان 360 هزار دانش آموز افغانستانی هستیم.
[360 هزار دانش آموز افغانستانی حمایت تحصیلی می شوند]


به گزارش روز دوشنبه ایرنا، رضوان حکیم زاده در کمیسیون همکاری های مشترک ایران و افغانستان افزود: با توجه به زبان، فرهنگ و مرز مشترک و مهمترین مساله دین مشترک، وزارت آموزش و پرورش ایران آمادگی دارد تا همکاری مستمر داشته و بر اساس تعهدات بر مبنای اولویت ها، نیاز آموزشی افغانستان تقسیم بندی شده و در مرحله نخست آموزش معلمان ابتدایی این کشور مدنظر قرار گیرد.
وی با دعوت از هیات افغانستانی برای شرکت در جشنواره دانش آموزی عشایر که ماه آینده در مشهد مقدس برگزار می شود، گفت: آموزش و پرورش ایران آمادگی دارد در زمینه های متعددی شامل آموزش و توانمند سازی معلمان مقاطع مختلف، مدرسان دوره های تربیت معلم و توسعه آموزش های فنی حرفه ای در افغانستان با توجه به شرایط بومی و آموزش و پرورش کودکان با نیازهای خاص، تجارب خود را در اختیار این کشور قرار دهد.
مشاور ارشد و معاون برنامه ریزی و سیاستگذاری آموزش و پرورش افغانستان نیز در این نشست ضمن خرسندی از دیدار با همتای ایرانی خود گفت: میزبانی گرم و مهربانانه مردم کشور دوست و همسایه ایران بویژه میزبانی آموزش و پرورش این کشور از اتباع افغانستانی باعث شد تا سطح روابط آموزشی با ایران افزایش یابد.
عبدالواسع آرین اظهار داشت: با رعایت مفاد تفاهم نامه های گذشته مصمم هستیم نیاز طرفین و نوع همکاری ها را به صورت عینی مشخص کنیم.
بر اسا اعلام معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، وی فهرست نیازهای آموزشی این کشور را آموزش معلمان برای تغییرات کتب درسی، برنامه درسی تربیت معلم، راه اندازی سیستم ارزشیابی برای معلمان کشورش، آموزش مربیان برای شاخه فنی و حرفه ای و حضور مشاوران از ایران برای توسعه آموزش عنوان کرد.
مشاور ارشد وزارت معارف افغانستان، آموزش کودکان افغانستانی با نیازهای ویژه، تبادل تجارب کشور ایران در بخش تکنولوژی آموزشی، ایجاد شعبه دانشگاه فرهنگیان در کابل، بالابردن کیفیت کادر ستادی وزارت معارف افغانستان، حضور در برنامه های فرهنگی مانند جشنواره های دانش آموزی، آمد و شد هیات های آموزشی بین دو کشور را از دیگر نیازهای افغانستان برشمرد.
بر اساس این گزارش، کشور افغانستان دارای سه میلیون و 600 هزار دانش آموز است که از این تعداد 2 میلیون و 480 هزار نفر آنان در دوره ابتدایی تحصیل می کنند و 48 مرکز تربیت معلم در این کشور وظیفه آموزش دو هزار مربی را به عهده دارند.


[ دوشنبه 5 تیر 1396 ] [ 10:42 ق.ظ ] [ admin admin ]
تعداد بازدید این مطلب : بازدید تعداد بازدید :
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آموزشی فرهنگی تاریخی اجتماعی،ورزشی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

فال حافظ

استخدام


روزنامه مترجم تبلیغات عنوان تبلیغات شما
محل قرار گیری تبلیغات شما
محل قرار گیری تبلیغات شما
محل قرار گیری تبلیغات شما
تبلیغات بازی انلاین

  • paper | خرید لینک | ترفند سرگرمی