تبلیغات
آموزش از راه دور مهرگان بشرویه
آموزش از راه دور مهرگان بشرویه
آموزش آسان ، همیشه ، همه جا با مدرسه راه دور مهرگان 
قالب وبلاگ
نویسندگان
تعداد بازدید :
تعداد بازدید این مطلب : بازدید
دوست دارید موفقیت را دراغوش بگیرید؟
ممکن است شما نیز شنیده باشید که طبق مطالعاتی که در دانشگاه MIT آمریکا انجام گرفته است، ﺍﮔﺮ ﺷﻤﺎ ﺑﻪﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﻓﻘﻂ ﯾﮏ ﺑﺎﺭ ﺑﮕﻮﯾﯿﺪ: «ﻓﻼﻥ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﻧﻤﯽﺗﻮﺍنم ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩهم» ﺑﺎﯾﺪ ﯾﮏ ﻧﻔﺮ ﺩﯾﮕﺮ ﻫﻔﺪﻩ ﻣﺮﺗﺒﻪ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﺑﮕﻮﯾﺪ: «ﺷﻤﺎ ﻣﯽﺗﻮﺍﻧﯿﺪ ﺁﻥ ﮐﺎﺭ ﺭﺍ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﻫﯿﺪ» ﺗﺎ ﺍﺛﺮ ﻫﻤﺎﻥ ﯾﮏ ﺩﻓﻌﻪ ﺭﺍ ﺧﻨﺜﯽ ﮐﻨﺪ !
به عبارت دیگر، ﻗﺪﺭﺕ ﻧﻔﻮﺫ ﮐﻼﻡ ﺷﻤﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺧﻮﺩﺗﺎﻥ ﻫﻔﺪﻩ ﻣﺮﺗﺒﻪ ﺍﺯ ﻗﺪﺭﺕ ﮐﻼﻡ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺷﻤﺎ ﻗوی­تر ﺍﺳﺖ. ویلیام جیمز، فیلسوف، روان‌شناس و پزشک آمریکایی قرن نوزدهم، مى‌گوید: «بزرگترین کشف در زمانه ما، پى بردن به این راز است که مردم با تغییر در طرز تفکّر خود، قادر خواهند بود که زندگى‌شان را عوض کنند.» این روزها شما بیش از هر چیز دیگر به این تفکر مثبت نسبت به خود  نیاز دارید؛ اما چگونه می‌توان این تفکر مثبت یا خوش­بینی را در مورد خود افزایش داد؟
لازم به ذکر است که آنچه در این مطلب می‌خوانید، برای این روزها که شما نزدیک به کنکور هستید، کاربرد دارد، و بدون شک، اگر در ابتدای سال تحصیلی بودید، پیشنهادهای دیگری داشتیم.
موفقیت ­های خود را جدی بگیرید
این روزها، اگر آزمونی را خوب دادید، یا یک سؤال تستی را درست پاسخ دادید، فقط به توانایی‌های خود و نقشی که این توانایی در موفقیت شما داشته است، فکر کنید؛ برای مثال، نگویید که حتماً آزمون ساده بوده است یا مشابه این تست را قبلاً حل کرده‌اید؛ بلکه به  نقش هوش و تمرکز خود در این جریان فکر نمایید. همچنین به این فکر کنید که این پاسخ صحیح یا کسب نتیجه خوب در آزمون، می‌تواند بیانگر موفقیت شما در آزمون‌های دیگر بخصوص آزمون سراسری باشد. به این فکر کنید که توانمندید و کلید موفقیت در دست شماست و بزودی می‌توانید شاهد پیروزی خود باشید و موفقیت را در آغوش بگیرید.
خود را سرزنش نکنید
پیامد احساس گناه، که نقش اصلی در از بین بردن اعتماد به نفس دارد، سرزنش خود است. سرزنش کردن  خود، یک برخورد بسیار خشن و ناملایم با خود است که موجب غصه خوردن، غذا نخوردن، عصبانی شدن و در نهایت عدم موفقیت می‌شود.
هنگامی که رویدادی منفی اتفاق افتاد، به شرایطی که ممکن است در این اتفاق نقش داشته باشد فکر کنید؛ برای مثال، اگر عملکرد شما در یک امتحان بد بود، به این فکر کنید که: آیا کمبود خواب نداشته‌اید؟ یا: چه عوامل خارجی در عدم موفقیت شما نقش داشته‌اند؟ و به این فکر کنید که عدم موفقیت، لزوماً بازتاب ضعف‌های شخصی شما نیست.
همچنین به یاد داشته باشید که هنوز فرصت دارید و می‌توانید در فرصت‌های آتی بهتر عمل کنید. می‌خواهیم بگوییم که شکست، آخر زندگی نیست؛ بلکه برعکس، درس گرفتن و دوباره امتحان کردن از راه صحیح است؛ پس اگر اشتباه کرده یا موفق نشده‌اید، خودتان را ببخشید؛ زیرا هر کسی ممکن است که هر از گاهی در طول زندگی‌اش به کارهای اشتباه و حتی احمقانه‌ای دست بزند. سخت نگیرید و بگذارید دست درمان‌گرِ بخشش و بخشایش به شانه‌تان بخورد. باور کنید و ایمان داشته باشید که این نواقص هم جزو زندگی است و ما حتی برای اصلاح این نواقص هم به اعتماد به نفس احتیاج داریم. در این مواقع به موفقیت‌های بعدی خود یا سایر جنبه‌هایی که می‌توانید در آنها موفق شوید، فکر کنید.
خود را تشویق کنید
 به خاطر کوچکترین کار خوبی که انجام می­دهید، خود را ستایش و تشویق کنید. شما عادت کرده‌اید که برای کارهای بد و نادرست خود، هزاران بار خودتان را سرزنش کنید، اما یک بار هم خود را شایسته عشق و ستایش ندانسته‌اید! این روزها هیچ کدام از کارهای مثبت خود را کوچک و بی اهمیت تلقی نکنید.
ورزش کنید
به سلامتتان توجه داشته باشید. نرمش یا ورزش روزانه و منظم، حتی در حد پیاده روی روزانه، دویدن، شنا و ... کمک‌کننده است و احساس خواهید کرد که به جسمتان تسلّط بیشتری دارید و این حس می‌تواند اعتماد به نفستان را هم تا حدی تقویت کند.
دیدن نور در ظلمات

در هر محیط تاریکی لااقل می‌شود یک نقطه روشن پیدا کرد. اگر عادت کنید، می‌توانید همیشه و در هر محیط تاریکی، با دیدن آن نقطه، روشن و دلگرم باشید؛ چیزی که روحیه‌تان  را شاداب‌تر و انگیزه‌تان را  برای تلاش، بیشتر می‌کند. سعی کنید که منفی‌ها را گذرا و ناپایدار ببینید و مثبت‌ها را پایدار و ماندنی. موفقیت، در دستان شماست.  

منبع:پیک سنجش[ یکشنبه 18 تیر 1396 ] [ 12:33 ب.ظ ] [ admin admin ]
تعداد بازدید این مطلب : بازدید تعداد بازدید :
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


آموزشی فرهنگی تاریخی اجتماعی،ورزشی

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب

فال حافظ

استخدام


روزنامه مترجم تبلیغات عنوان تبلیغات شما
محل قرار گیری تبلیغات شما
محل قرار گیری تبلیغات شما
محل قرار گیری تبلیغات شما
تبلیغات بازی انلاین

  • paper | خرید لینک | ترفند سرگرمی